527661-2020 - ResultatSverige-ÅNGE: Snöröjning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning
Referensnummer: Ref nr 2020/11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Anbudsförfrågan omfattar snöröjning och sandning inom kommunens verksamhetsområden. Isrivning och bortforsling av snö kan förekomma efter särskild beställning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen