527670-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Tolktjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tolkförmedlingstjänster
Referensnummer: UPPH2019-0356
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79540000 Tolktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser tjänst för Tolkförmedling enligt beskrivning i bifogade kravspecifikation och mall för upphandlingskontrakt. Upphandlingen syftar till ramavtal med en leverantör för successiva avrop av tolkförmedlingstjänster. Avtal kommer att tecknas med en leverantör.
Behandling av personuppgifter
Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs för i bilaga 1C Behandling av Personuppgifter.
Anbudstidens utgång
Anbud ska vara ingivet till Visma TendSign senast 2019-12-08 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.
Anbudets bindningstid
Anbudet ska vara bindande t o m 2020-01-30. Om upphandlingen blir föremål för rättslig prövning förlängs anbudets giltighetstid fram till dess att avtal kan tecknas, dock längst t o m 2020-06-30.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen