Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mottagning av restavfall för LUMIRE
Referensnummer: KLF 2019/1530
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45232470 Avfallsdepå
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Luleå Miljöresurs ABs mottagning av restavfall och asbest.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45232470 Avfallsdepå, 90530000 Drift av avfallsupplag
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen