527732-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Nyköping: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Öppenvårdsinsatser för barn och unga
Referensnummer: KK22/832
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Öppenvårdsverksamhet med stödinsatser för barn och unga i åldrar från noll (0) till tjugoett (21) år,  som avser personligt stöd för individen i vardagen och kan även involvera individens familj.
Uppdraget öppenvårdsverksamhet är ett ett komplement till kommunens egna öppenvårdsverksamhet.
Samtliga insatser föregås av utredning enligt Socialtjänstlagen (SoL) samt beslut enligt SoL och avropen utgår ifrån individens behov.
För mer detaljerad information hänvisas till upphandlingsdokumenten i dess helhet
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85112200 Öppenvård, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85312000 Socialvård utan inkvartering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
X