527773-2017 - ResultatSverige-Umeå: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård och interna servicetjänster
Referensnummer: Af-2017/0024 6160
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Lokalvård och interna servicetjänster för arbetsförmedlingens verksamheter i hela landet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90910000 Städning, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen