Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skogsförvaltning
Referensnummer: 21-047
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77231000 Skogsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser förvaltning och skötsel av Tingsryds kommuns skogsinnehav.
Tingsryds kommuns skogsmarksareal omfattar vid tidpunkt för upphandlingen ca 1 700 hektar produktiv skogsmark. Denna areal kan dock komma att förändras under avtalstiden.
Upphandlingens värde uppskattas till ca 600 000 SEK per år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77200000 Skogstjänster, 77211000 Tjänster i samband med skogsavverkning, 77230000 Tjänster förknippade med skogsbruk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen