527913-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Gislaved: Grus, sand, krossad sten och ballast
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Maskintjänster samt bergmaterial
Referensnummer: 18-399-31
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar maskintjänster, transporter och material för anläggningsarbeten och felavhjälpande åtgärder på mark, gatunät samt VA-anläggningar inom Gnosjö kommun, enligt nedanstående instruktioner och bifogade handlingar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Zon Väster
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast, 45112000 Grävning och schaktning, 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden, 45000000 Anläggningsarbete, 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Zon Öster
Del nr: 2