527985-2020 - ÄndringSverige-Stockholm: Rekryteringstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster
Referensnummer: 23.3-4749-20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Välkommen att lämna anbud i upphandlingen av Bemanningstjänster.
Upphandlingen är indelad i två yrkesområden: Kontorstjänster och IT-tjänster. Anbud kan lämnas på det ena eller båda yrkesområdena samt för ett eller flera geografiska områden. Anbud lämnas på ett helt yrkesområde och anbudet ska omfatta samtliga kompetenser som avropas via rangordning för det valda yrkesområdet. Kompetenserna Hybrid samt Interimschef inom respektive kravspecifikation är det inte krav på att offerera. Totalt finns 16 anbudsområden att lämna anbud på. Kammarkollegiet kommer att anta nio (9) stycken ramavtalsleverantörer per anbudsområde under förutsättning att så många anbud uppfyller ställda krav. Ramavtalet beräknas träda i kraft 3.4.2021
Svenska språket ska tillämpas vid all kommunikation rörande denna upphandling. Tekniska frågor om systemet ställs till Visma Tendsigns. Sista tidpunkt för anbudsinlämning är 16.11.2020 23:59. Tilldelningsbeslut beräknas kunna fattas under första kvartalet 2021.