Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Offsettryck
Referensnummer: UH 2018/57
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Offsettryck av trycksaker i större upplagor – t.ex. böcker, doktorsavhandlingar, foldrar och broschyrer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster, 79820000 Trycktjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen