2. Förfarande
Förfarande
Titel: TI 2024–1102 System för ärendehantering diarium och politisk nämndhantering till Salems kommun
Beskrivning: System för hantering av ärenden från tjänsteskrivelse till politisk hantering i kommunfullmäktige. Dels diarium/ärendehantering samt plattform för politikerhandlingar i möten.
Intern identifierare: TI 2024-1102
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: Denna upphandling avser System för hantering av ärenden från tjänsteskrivelse till politisk hantering i kommunfullmäktige. Dels diarium/ärendehantering samt plattform för politikerhandlingar i möten.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del