Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandlingskonsulttjänster
Referensnummer: 18/000870
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med ramavtalet är att vid behov förse Sida med möjligheten att avropa Seniora och Juniora upphandlingskonsulter för upphandlingar inom entreprenad och varor/tjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen