Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster inom kommunikation och marknadsföring
Referensnummer: FV 2018-000086
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79822500 Grafisk formgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser helhetsleverantör för tjänster inom kommunikation och marknadsföring oavsett kanal. Upphandlingen avser såväl intern som extern kommunikation.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal konsulttjänster ino9m kommunikation och marknadsföring