528181-2018 - ResultatSverige-Göteborg: Utbildningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Styrelseutbildning för kommunala bolag
Referensnummer: 172/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet avser tillhandahållande av styrelseutbildningar (certifierade eller motsvarande).
Utbildningarna avser:
1. Stadens bolagsstyrningsmodell
2. Bolagsstyrningens grunder
3. Värdeskapande styrelsearbete
4. Presidieutbildning genomgående
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80510000 Specialutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen