528181-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Jönköping: System- och stödtjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-stöd för träningsprogram
Referensnummer: RJL 2023/1730
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Jönköpings län inbjuder härmed intresserade leverantörer att ansöka om att få lämna anbud i upphandlingen IT-stöd för träningsprogram.
Upphandlingen omfattar:
- En komplett leverans av ett IT-stöd för träningsprogram som en helhetstjänst (SaaS) inklusive drift, service och support.
- Tjänster som fodras vid driftsättning av IT-tjänsten, såsom projektledning för leverantörens åtagande, utbildning, implementeringstjänster samt integrationer.
Mer information kring dessa delar och en mer detaljerad kravställning som kommer att ingå i anbudsunderlaget kommer att redovisas i upphandlingens steg 2 som distribueras till de Anbudssökande som kvalificeras och bjuds in att få lämna anbud.
Avtalet, inklusive förlängningsoptioner, kommer som längst att gälla under tio år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72222300 IT-tjänster, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72253200 Stödtjänster för system
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Region Jönköpings län inbjuder härmed intresserade leverantörer att ansöka om att få lämna anbud i upphandlingen IT-stöd för träningsprogram. Syftet är att fysioterapeuter, arbetsterapeuter och andra yrkesverksamma inom rehabilitering utifrån en bildbank snabbt och enkelt ska kunna skapa individuella träningsprogram i samband med rehabilitering inom hälso- och sjukvård, administrera, söka, spara, återanvända och dela träningsprogram.
Avtalsperiod