2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nybyggnation av flerbostadshus Siriusgatan
Beskrivning: Beställaren inbjuder att lämna bud avseende nybyggnation av bostäder på Siriusgatan i Bergsjön. I entreprenaden ingår markarbete och husbyggnad till nyckelfärdiga bostäder för två områden samt markarbeten för ytterligare 2 områden.
Intern identifierare: EH2022-0152
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000