528221-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Växjö: Förmedling av läkare
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänst-Läkare
Referensnummer: 23RGK1131
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79625000 Förmedling av läkare
II.1.4.
Kort beskrivning
Bemanningstjänst för läkare
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85100000 Hälsovårdstjänster, 85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen