2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nybyggnation av flerbostadshus Brf Farmors gård
Beskrivning: Beställaren upphandlar nybyggnation av bostäder ca 50 bostadsrättslägenheter i området Hisings Backa. Starttid av entreprenaden är beräknad till oktober 2023 och färdigställande med slutbesked ska senast ske under Q4 2025. Upphandlingen sker genom ett förhandlat förfarande med föregående annonsering där processen är indelad i två steg.
Intern identifierare: EH2022-0123
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000