528233-2019 - ResultatSverige-Göteborg: Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Event- och mässproducent
Referensnummer: 19/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79950000 Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverantör ska kunna bistå med sin specifika branschkunskap för mässor/events för att ta fram information om exempelvis ev. höjdtillägg, brandsäkerhet, effektiv lokalanvändning, teknikbeställning och liknande för varje enskild mässa/event, dvs. kunna vara vår länk och ha kontakt med mässorganisatörer både nationellt och internationellt. Se vidare förfrågningsunderlag!
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen