528305-2021 - ResultatSverige-Visby: Hantering av slam
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transport och omhändertagande av slam
Referensnummer: TN 2020/4000
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513900 Hantering av slam
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att teckna ramavtal, för att efter avrop, få utfört transport inklusive omhändertagande av avloppsslam med ursprung från Regions Gotlands avloppsreningsverk. Uppdraget ska utföras i enlighet med miljöbalken och avloppsslammet ska omhändertas av en mottagare med tillstånd enligt gällande lagstiftning.
Anbudsbundenhet
Anbudsgivaren är bunden till sitt anbud fram till och med 2021-10-26 00:00.
Skulle upphandlingsprocessen försenas av något skäl kan anbudsbundenheten förlängas efter skriftlig överenskommelse mellan upphandlande myndighet och anbudsgivaren.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90513700 Transport av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen