528337-2018 - ResultatSverige-Uddevalla: Tjänster utförda av resebyråer, utflyktsarrangörer och turistbyråer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Resebyråtjänster
Referensnummer: KS 2018-542
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63500000 Tjänster utförda av resebyråer, utflyktsarrangörer och turistbyråer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar heltäckande resebyråservice för tjänsteresor inom och utom Sverige. Det innefattar bland annat bokningar av tåg, flyg, båt och bussresor samt bokning av hotell. Även bokning av anslutningstransporter och hyrbil i anslutning till resa ingår.
Undantag framgår i upphandlingsdokumententen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen