528374-2022 - ÄndringSverige-Kalmar: Anläggningsarbeten för konst- och kulturbyggnader
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kulturhuset i Kalmar, Abborren 1
Referensnummer: 21/31
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45212300 Anläggningsarbeten för konst- och kulturbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Om- och Tillbyggnad av fd. stadsbiblioteket till ett Kulturhus med tillhörande personalutrymmen etc.