528450-2023 - ResultatSverige-Ludvika: Park- och lekplatsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Park- och lekplatsutrustning
Referensnummer: GNU 2023/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
43325000 Park- och lekplatsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för Park-och lekplatsutrustning. I upphandlingen ingår områdena:
·         Lekplatsutrustning
·         Parkutrustning
·         Utomhusgym
·         Skatepark
·         Fallskydd
·         Parkour
·         Papperskorgar i gjutjärn (gäller ej Gagnefs kommun och Lugnet i Falun AB)
·         Solcellsdrivna papperskorgar
·         Sopsorteringskärl
·         Rening av sand & underlag
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Priser Lekplatsutrustning
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
43325000 Park- och lekplatsutrustning, 37535200 Lekplatsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
·         Lekplatsutrustning
·         Parkutrustning
·         Utomhusgym
·         Skatepark
·         Fallskydd
·         Parkour
·         Papperskorgar i gjutjärn (gäller ej Gagnefs kommun och Lugnet i Falun AB)
·         Solcellsdrivna papperskorgar
·         Sopsorteringskärl
·         Rening av sand & underlag
Priser Parkutrustning
Del nr: 2
Priser Utomhusgym
Del nr: 3
Priser Skatepark
Del nr: 4
Priser Parkour
Del nr: 5
Priser Fallskydd
Del nr: 6
Priser Papperskorgar i gjutjärn
Del nr: 7
Priser Solcellsdrivna papperskorgar
Del nr: 8
Priser Sopsorteringskärl
Del nr: 9
Perser Rening av sand & underlag
Del nr: 10