Officiellt namn: Sveriges Lantbruksuniversitet Postadress: Box 7086 Ort: Uppsala Postnummer: SE-750 07 Land: Sverige Att: Per Johansson E-post:Per.Johansson@slu.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen 1 grass plot harvester and one plot combine (field research equipment).
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Uppsala.
Nuts-kodSE121 Uppsala län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen A grass plot harvester and a plot combine, i.e. field research equipment, in accordance with the specification.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
16300000 Skördetröskor, 16340000 Skördetröskor och tröskverk
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 398 558 EUR
exkl. moms