528540-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Vuxen- och annan undervisning
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sfi: Upphandling av Kommunal vuxenutbildning i svenska för invandrare och kommunal vuxenutbildning på grundläggande nivå
Referensnummer: 0613/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80400000 Vuxen- och annan undervisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Kommunal vuxenutbildning i svenska för invandrare och kommunal vuxenutbildning på grundläggande nivå.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80580000 Tillhandahållande av språkkurser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen