See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Lokalvård 2024
Beskrivning: Uppdraget avser lokalvård (städning) av följande objekt: - trapphus, med tillhörande entréer, hissar och allmänna utrymmen (t.ex. tvättstugor) - huvud- och områdeskontor i Kungsängen - nytt områdeskontor i Skällsta - vissa utrymmen i vårdcentralen i Kungsängen.
Intern identifierare: UBH-2024-MaIg-0879
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
Ytterligare klassificering (cpv): 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000