528656-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – System- och stödtjänster – Lönesystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor - Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLönesystem
BeskrivningTyresö kommun kommun avser att upphandla en lösning för Lönesystem. Leveransen ska omfatta anskaffning, implementation, support och underhåll för att driftsätta ett modernt och beprövat system.
Intern identifierare2024/KSUH 0043
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Ytterligare om kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 72250000 System- och stödtjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelInköps- och fakturahanteringssystem