528693-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallstransport – Transport, mottagning och behandling av matavfall
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTransport, mottagning och behandling av matavfall
BeskrivningUpphandlingen avser transport, mottagning och behandling av matavfall för Östra Göinge Renhållnings AB.
Intern identifierare2024-005
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareTransport, mottagning och behandling av matavfall