Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Batons for the Swedish mounted Police
Referensnummer: A372.129/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18900000 Väskor, sadelvaror, säckar och påsar
II.1.4.
Kort beskrivning
The agreement includes the provision of eighty-eight (88) riding batons with two different lengths for the mounted police officers, ie. sixty-five (65) in the length of hundred-ten (110) cm and twenty-three (23) in the length of ninety (90) cm.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 729 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18900000 Väskor, sadelvaror, säckar och påsar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen