528849-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Flytande ammoniak – Ramavtal för ammoniaklösning inkl. leverans
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal för ammoniaklösning inkl. leverans
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för leveranser av Ammoniaklösning till enheterna Kvarnsveden och Bäckelund inom AB Borlänge Energi.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 24413100 Flytande ammoniak
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99563:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 24413000 Ammoniak, 24000000 Kemiska produkter