Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Resebyråtjänster
Referensnummer: 431/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 63500000 Tjänster utförda av resebyråer, utflyktsarrangörer och turistbyråer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett heltäckande behov av resebyråtjänster för tjänsteresor såväl in- som utrikes i hela världen. Resebyråns uppdrag avser bokning av resor med olika typer av färdmedel, anslutningstransporter, hotell, voucherhantering, hyra av fordon med mera. Bokningarna ska ske med fullservice (bokning med personlig service), men även självbokning (online) ska kunna erbjudas. Upphandlingen ska ge en helhetslösning för hantering av beställningar av resor med mera.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 63500000 Tjänster utförda av resebyråer, utflyktsarrangörer och turistbyråer, 63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen