528946-2022 - ResultatSverige-Lund: Elektrisk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elinstallationsmaterial
Referensnummer: v 2022/507
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31600000 Elektrisk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för elinstallationsmaterial för Lunds universitets verksamheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31611000 Installationsutrustning, 31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen