529017-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Halmstad: Byggnation av ålderdomshem
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ranagårds Äldreboende, Bergsgård 1:273
Referensnummer: 921001
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45215212 Byggnation av ålderdomshem
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnad av Äldreboende, 60 boendeplatser samt tillagningskök
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder, 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45343000 Installation av brandskydd, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45421151 Montering av kompletta kök, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen