52904-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Förbandsartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Specialförband – postoperativa västar.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av ramavtal för specialförband, postoperativa thoraxvästar för patienter som genomgår öppen hjärtkirurgi till Karolinska Universitetssjukhusets Thoraxklinik.
Förfrågningsunderlag hämtas via www.karolinskaupphandling.karolinska.se
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33141110 Förbandsartiklar, 33100000 Medicinsk utrustning, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.