529113-2024 - Resultat
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning – Tekniska konsulter till Mälarenergi Elnät
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulter till Mälarenergi Elnät
BeskrivningUpphandlingen omfattar ramavtal avseende tekniska konsulter för Mälarenergi Elnät AB. Beställaren avser att teckna avtal med flera leverantörer för 8 delkontrakt. Notera att under v.44 har grundskolorna höstlov varför möjligheten för Beställaren att besvara eventuella frågor är starkt
Intern identifierare2023/62
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
Ytterligare klassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster, 71222100 Kartläggning av tätortsområden, 71222200 Kartläggning av landsbygdsområden, 71541000 Byggteknisk projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelInbjudan - Generell Mall Varor och Tjänster Steg .