529124-2022 - ResultatSverige-Vänersborg: Infusionspumpar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Smärtpumpar och elastomeriska pumpar
Referensnummer: RS 2021-01013
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33194110 Infusionspumpar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphanlingen omfattar elektriska/batteridrivna och bärbara smärtpumpar, samt elastomeriska pumpar för olika läkemdelsbehandlingar tex cytostatika, antibiotika och smärstillande läkemedel för sc. och iv. bruk
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen