529125-2022 - ResultatSverige-Kungsbacka: Musikinstrument
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Musikinstrument
Referensnummer: 22/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37310000 Musikinstrument
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser musikinstrument till kommunens samtliga förvaltningar framförallt kommunens skolor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
37300000 Musikinstrument och delar till dessa, 37311000 Tangentinstrument, 37311100 Pianon, 37313000 Stränginstrument, 37313300 Gitarrer, 37314000 Blåsinstrument, 37314100 Klarinetter, 37315000 Musikinstrument med elektrisk förstärkning, 37316000 Slaginstrument, 37316500 Trummor (instrument), 37320000 Delar och tillbehör till musikinstrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen