529127-2022 - ResultatSverige-Norrköping: Reservelektricitetsaggregat
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reservkraftaggregat i container
Referensnummer: 2022/700/2.3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31682500 Reservelektricitetsaggregat
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av reservkraftsaggregat, som komplett containerlösning, med inbyggd tank, för försörjning av prioriterad utrustning (primärt en datorhall, men även en dedikerad extra elcentral) med reservkraft. Placering vid SMHIs lokaler i Norrköping.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen