529256-2019 - ÄndringSverige-Linköping: Markanläggning
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal markentreprenad
Referensnummer: UC-2018-354
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45236000 Markanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling kommer att leda till upprättande av ramavtal avseende Markentreprenad gällande for
Region Östergötlands egna fastigheter inom Östergötlands län. Upphandlingen omfattar endast ett
Anbudsområde, Region Östergötland.