529482-2018 - ResultatSverige-Tumba: Målning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal måleriarbeten - AB Botkyrkabyggen
Referensnummer: 18/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45442100 Målning
II.1.4.
Kort beskrivning
AB Botkyrkabyggen - Upphandlingen omfattar ramavtal för måleriarbeten av typen underhålls- och reparationsarbeten samt mindre avgränsade projekt (upp till 2,5 MSEK) inom AB Botkyrkabyggen, AB Alfågeln och Förbandet 2 fastighetsbestånd. Tre leverantörer kommer att antas, om så är möjligt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45440000 Målning och glassättning, 45442180 Ommålning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen