529517-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Hofors: Tillhandahållande av programvara
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ekonomisystem som molntjänst åt Hoforshus AB
Referensnummer: IKH2023_13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72268000 Tillhandahållande av programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Hoforshus AB upphandlar ett nytt ekonomisystem som molntjänst.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48812000 Ekonomiska informationssystem, 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen