See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal tekniska konsulter för tidiga skeden
Beskrivning: Denna upphandling avser inventering, statusbedömning, analysera och ta fram alternativa åtgärdsförslag, kalkylering samt framtagande byggnadsprogram inför ROT, underhåll och nyproduktion. Detta gäller behov i tekniska system, konstruktion och byggnadstekniska lösningar i befintligt fastighetsbestånd inför upphandling. Alternativt inventera fastighet och framtagna underlag och planer för vidare analys av alternativa åtgärdsförslag utifrån form, mål och affärsidé gällande nyproduktion.
Föregående meddelande: 635762-2022
Intern identifierare: TI 2022-1104
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: TI 2022-1104
Beskrivning: Se ffu
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Referenser