Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra av avstängningsmateriel och trafikanordningstjänster
Referensnummer: 0250-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34992200 Vägskyltar
II.1.4.
Kort beskrivning
Hyra av tillfälliga vägskyltar/anordningar som används vid vägarbetsplatser där byggnation sker i egen regi. I avtalet ingår även köp av trafikanordningstjänster, t ex upprättande av TA-plan.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34992200 Vägskyltar, 34992000 Skyltar och upplysta skyltar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen