529579-2018 - PlaneringSverige-Linköping: Bussar
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Blodbuss
Referensnummer: RFI-2018-349
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34121000 Bussar
II.1.4.
Kort beskrivning
Annonsen gäller en RFI
Region Östergötland önskar komma i kontakt med leverantörer för att få kunskap och information inför anskaffning av en styck stor Blodbuss.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Region Östergötland önskar komma i kontakt med leverantörer för att få kunskap och information inför
Anskaffning av en styck stor Blodbuss.