529599-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Järfälla: Musikinstrument
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Musikinstrument
Referensnummer: Kst 2018/145
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37310000 Musikinstrument
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser i första hand kommunens kulturskola och skolor men övriga verksamheter inom kommunen kan komma att utnyttja avtalet.
I begreppet musikinstrument ingår akustiska instrument, el- och digitala instrument, studioutrustning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22114400 Tryckta noter, 32340000 Mikrofoner och högtalare, 37311100 Pianon, 37312000 Bleckblåsinstrument, 37313300 Gitarrer, 37315000 Musikinstrument med elektrisk förstärkning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen