2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skadedjursbekämpning
Beskrivning: Avtalet avser skededjursbekämpning i Karlstads kommuns, och ingående parters, fastigheter och anläggningar. Kommunen söker en leverantör som i samråd med kommunen jobbar förebyggande för att minimera skadedjursangrepp.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92202:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90921000 Desinficering och utrotning, 90920000 Sanering av anläggningar