See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: TI 2024-1092 Utförandeentreprenad Marenplan i Södertälje
Beskrivning: Denna upphandling avser att ersätta befintliga kajer med nya kajkonstruktioner, eftersom de befintliga kajerna tjänat ut. Med de nya kajerna ges förutsättningar för att utveckla de allmänna platserna vid Marenplan till en levande och trygg stadsmiljö. I entreprenaden ingår även arbeten för ny fontän.
Intern identifierare: TI 2024-1092
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262000 Bygg- och anläggningsarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, med undantag för takarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Referenser
Beskrivning: Se underlag
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: TI 2023-1204