Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grävlastare
Referensnummer: KS 2020/592
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 43260000 Gräv-, last- och gruvmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser operationell leasing av en ny eller demokörd Grävlastare till Bromöllas Tekniska Enhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 43260000 Gräv-, last- och gruvmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen