529772-2021 - ResultatSverige-Gävle: Dialysapparater
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hemodialysbehandlingar
Referensnummer: RS 2019/820
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33181000 Dialysapparater
II.1.4.
Kort beskrivning
Hemodialysbehandlingar på institution samt Hem HD
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33181100 Apparatur för hemodialys
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen