529783-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Jönköping: ID-kort
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kortlogistiktjänst och bärare för ID-baserat resande
Referensnummer: RJL 2018/2698
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22455000 ID-kort
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalsupphandling gällande Kortlogistiktjänst och bärare för ID-baserat resande till Jönköpings Länstrafik. Upphandlingen är en samordnad upphandling med Hallandstrafiken AB, Landstinget i Kalmar län samt Region Kronoberg där Område inköp inom Region Jönköpings län ansvarar för upphandlingen för tidigare nämnda fyra parter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22458000 Måttbeställda trycksaker, 60161000 Pakettransporter, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster, 79823000 Tryckning och leverans
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen