Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ljusbehandlingskabiner
Referensnummer: MT 2017-0058 / 17RS877
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal på ljusbehandlingskabiner för leverans till Hudklinikerna inom Region Örebro län. Avtalslängd 2 år med möjlig förlängning 1år plus 1 år.
Upphandlingen omfattar även eventuell option servicekurs för Regionens medicintekniska ingenjörer samt eventuellt på option på serviceavtal.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen